Darbinių specialybių autsorsingas

Rentabilus išnuomoto personalo įdiegimas į bet kurios bendrovės verslo procesą. Paslauga „Darbininkų autsorsingas“ padės sumažinti laiko sąnaudas renkantis kvalifikuotą personalą, apmokėti atostogų išlaidas ir išmokas dėl pasamdytų darbuotojų ligos, parengti individualią visos įmonės tarpusavio sąveikos schemą ir daug ką kita. Darbinių specialybių autsorsingas aprūpins klientą reikiamu darbuotojų skaičiumi per trumpiausią laiką. Pačiam surinkti 150–200 darbuotojų personalą per savaitę ganėtinai sunku, o autsorsingo bendrovė, teikianti darbinių specialybių autsorsingo paslaugą, geba pateikti ir dvigubai tiek specialiai išmokytų žmonių. Autsorsingas numato pakeisti pavienius turimus darbininkus, atsiradus tam tikrų nenumatytų aplinkybių, dėl kurių konkretus darbuotojas tiesiog negali atlikti vieno ar kito jam patikėto darbo, pavyzdžiui, dėl ligos. Yra daugybė darbinių specialybių autsorsingo rūšių.

 

Krovikų autsorsingas

Atliekant kokius nors vienkartinius darbus, kurių trukmė palyginti nedidelė, tiesiogiai susijusius su sukrovimu ir iškrovimu, ypač veiksmingas yra krovikų autsorsingas. Krovikų autsorsingas tiesiogine to žodžio prasme užtikrina atitinkamai bendrovei užsakovei, kad prisiimti įsipareigojimai bus įvykdyti profesionaliai, be to, jai nereikės atlikti varginančių ir daug darbo reikalaujančių laikinų darbuotojų įforminimo procedūrų. Naudoti krovikų autsorsingą galima pačiomis įvairiausiomis sąlygomis. Pavyzdžiui, krovikų autsorsingą galima pritaikyti persikeliant iš vienos biuro patalpos į kitą arba keičiant vieną gamybinę įrangą kita. Turint galvoje sandėlio darbų atlikimo sudėtingumo laipsnį, tai krovikų autsorsingas aprūpina bendrovę būtent tokia darbo jėga, kuri turi visus reikiamus įgūdžius ir gebėjimus. Krovikų autsorsingas atliekamas pagal keliamus reikalavimus – nuo krovikų, kurie turi tikrai puikų fizinį pasirengimą, iki darbuotojų, galinčių valdyti įvairias krovimo ir iškrovimo mašinas. Paprastai krovikų autsorsingas numato galimybes naudotis paslaugomis kraunant į vagonus, furgonus, konteinerius, taip pat išnešant statybines šiukšles, statybines medžiagas. Krovikų autsorsingas – greito ir kokybiško persikėlimo laidas.

 

Komplektuotojų autsorsingas

Komplektuotojų autsorsingas nustato specialaus darbinio potencialo apibrėžtį, siekiant užtikrinti ir palaikyti prekybos centrų, sandėlių, muitinės terminalų ir panašių struktūrų funkcionavimo procesus. Komplektuotojų autsorsingas padeda išvengti perteklinių vienos ar kitos bendrovės išlaidų staiga padidėjus jos prekių apyvartai arba esant dideliam vienkartiniam užsakymui. Panašiais atvejais būtinai reikia pasinaudoti komplektuotojų autsorsingo paslaugomis. Komplektuotojų autsorsingas taip pat taikomas prireikus pakeisti vieną ar kitą etatinį darbuotoją, jeigu jis kurį laiką negali atlikti savo pareigų. Komplektuotojų autsorsingas labai aktualus, kai visi masiškai atostogauja arba pasireiškia sezoniniai krūvio svyravimai. Bendrovės paslaugų teikėjos, kurios verčiasi komplektuotojų autsorsingu, atlieka labai griežtą darbuotojų atranką, kad įsitikintų, kokius įgūdžius jie turi, ką sugeba. Daugiausia dėmesio, įgyvendinant komplektuotojų autsorsingą, skiriama darbuotojų darbštumo, akylumo, budrumo ir pareigingumo nustatymui. Komplektuotojų autsorsingas puikiai padeda bendrovei tolygiai reaguoti į krūvio didėjimą.

 

Parankinių autsorsingas

Parankinių autsorsingas puikiai pritaikomas, jeigu bendrovė turi bent minimalų sandėlių ūkį savo ribose. Įgyvendinant parankinių autsorsingą, reikia vadovautis ir remtis taisykle: sandėlininkas – neatsiejama sandėlio personalo dalis. Bendrovė paslaugų teikėja, praktikuodama parankinių autsorsingą, prireikus padeda akimirksniu padidinti sandėlio personalą. Parankinių autsorsingas labai tinka įgyvendinant planinį sandėlių plotų didinimą arba didėjant prekių apyvartai. Parankinių autsorsingas aktualus didinant gamybos apimtis apskritai. Panašiais atvejais parankinių autsorsingas itin veiksmingas. Kai skubiai prireikia aukštos kvalifikacijos sandėlininko paslaugų, būtina pasinaudoti parankinių autsorsingu.

 

Etikečių klijuotojo autsorsingas

Etikečių klijuotojo autsorsingas numato įtraukti į gamybinę veiklą darbuotojus, dažniausiai moteris, kurių svarbiausia užduotis yra atlikti rankinį darbą, t. y. klijuoti specialias etiketes ar lipdukus ant tam tikrų prekių. Etikečių klijuotojo autsorsingas dažniausiai turi būtent tokius darbuotojus, kurie, be kita ko, moka nuskenuoti etiketes pasinaudodami terminalais. Etikečių klijuotojai gali būti pasitelkti vienkartiniams darbams arba ir ilgesniam laikui, jeigu, pavyzdžiui, yra gautas didelis užsakymas. Šiuo atveju bendrovė tiesiog privalo pasinaudoti etikečių klijuotojų autsorsingu. Etikečių klijuotojo autsorsingas šiuo atveju pateikia darbuotojus, kurių darbo diena gali trukti nuo 5 iki 12 valandų. Etikečių klijuotojo autsorsingas taip pat numato ir išskirtinį valandinį paslaugų teikimo tarifą, kuris paprastai sudaro apie 150 rublių per valandą.

 

Pakuotojų autsorsingas

Pakuotojų autsorsingas numato pateikti reikiamus būtent šios veiklos srities darbuotojus. Pakuotojų autsorsingas puikiai pritaikytinas, jeigu pritrūksta panašios veiklos personalo. Darbuotojai, kurių paslaugos prieinamos pasinaudojus Pakuotojų autsorsingu, paprastai turi šiuos įgūdžius ir gebėjimus: atlieka pakavimo, fasavimo darbus, sudaro šventinius rinkinius ir kt. Pakuotojų autsorsingas numato naudotis tiek vyriškososios lyties atstovų paslaugomis, tiek išskirtinai moteriškososios lyties paslaugomis, atsižvelgiant į tai, koks yra bendrovės kolektyvas. Norint užsakyti pakuotojų autsorsingo paslaugas, tereikia paskambinti bendrovei paslaugos teikėjai. Pakuotojų autsorsingui būdinga tai, kad sutartis sudaroma itin greitai, todėl laukti neteks.

 

Ženklintojų autsorsingas

Šiais laikais daugybė bendrovių naudojasi ženklintojų autsorsingu. Ką tai reiškia? Ženklintojų autsorsingas – tai toks režimas, kai jūsų įsakymams pavaldūs darbuotojai, kurie yra ne jūsų etatuose. Ženklintojų autsorsingas numato tris galimybes dėl paslaugų teikimo skubumo: trumpalaikis, vidutinės trukmės ir ilgalaikis. Paprastai su tokiu būdu pasamdytais darbuotojais itin paprasta bendrauti ir lengva dirbti.

 

Tvarkytojų autsorsingas

Tai labiausiai paklausi procedūra šiuolaikiniame versle. Tvarkytojų autsorsingas tampa puikia galimybe sutaupyti etatinių darbuotojų išlaikymą pagal etatų sąrašą „tvarkytojas“. Gerokai optimalesnis ir pigesnis yra tvarkytojų autsorsingas. Šiandien gyvuoja daugybė bendrovių, kurių specializacija yra tvarkytojų autsorsingas. Tvarkytojų autsorsingas užtikrina didelį lėšų taupymą išlaikant etatinius darbuotojus, kurių pareigos pagal etatų sąrašą yra „tvarkytojas (valytojas)“, ir mokant mokesčius oficialiu režimu, ne todėl, kad jų apskritai nėra, o todėl, kad jų skaičius yra optimalus. Jeigu numatomas „generalinis tvarkymas“, būtų visiškai logiška pasitelkti tvarkytojų autsorsingą, kadangi kaip tik tvarkytojų autsorsingas numato aukštos kvalifikacijos darbuotojų, sutarčių sudarymo greičio, trumpalaikio bendradarbiavimo, taip pat ir vienkartinio, simbiozę.

Darbuotojų autsorsingas leidžia planingai sekti lėšų personalo autsorsingui eikvojimą, atmetant didžiules išlaidas personalo mokymui ir paieškai, taip pat užtikrina visavertę kliento verslo plėtrą.